top of page

Honors Board

Year

1970

1971

1972

1973

1974

1975

1976

1977

1978

1979

1980

1981

1982

1983

1984

1985

1986

1987

1988

1989

1990

1991

1992

1993

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

2024

2025

President

L. T. Evans

S. M. Mellow

S. M. Mellow

S. M. Mellow

G. Grillett

G. Grillett

G. Grillett

L. T. Evans

L. T. Evans

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

F. E. Hopkins

L. T. Evans

T. Bauerochse

L. Griffits

L. L. Johns

L. L. Johns

L. L. Johns

B. G. Daniel

L. L. Johns

L. L. Johns

L. L. Johns

L. L. Johns

L. L. Johns

L. L. Johns

K. R. Penhall

K. R. Penhall

A. W. Peters

L. W. Johns

L. W. Johns

L. W. Johns

L. W. Johns

K. R. Penhall

K. P. Flint

K. P. Flint

D. C. Westlake

D. C. Westlake

D. K. Page

M. C. Borlace

M. C. Borlace

M. C. Borlace

C. N. Johns

C. N. Johns

C. N. Johns

C. N. Johns

J. Russel

A. West

A. West

T. Nolan

T. Nolan

Secretary

R. K. Ryles

R. K. Ryles

R. K. Ryles

R. K. Ryles

K. O'Shea

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

D. R. Hann

T. Bauerochse

T. Bauerochse

R. Loader

R. Loader

P. Brand

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

A. W. Peters

B. J. Rowe

B. J. Rowe

B. J. Rowe

W. R. Discombe

W. R. Discombe

S. P. Hamdorf

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

D. G. Murphy

A. R. Elliott

S. C. Tappin

S. C. Tappin

J. A. Errington

J. A. Errington

J. A. Errington

J. A. Errington

J. A. Errington

A. West

T. R. Depledge

Treasurer

-

-

-

-

-

-

M. Pratt

-

-

-

-

B. Kneebone

B. Kneebone

B. Kneebone

-

-

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

G. Tasker

R. Newhousen/R. Egbert

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

M. Depledge

E. Nolan

E. Nolan

M. Depledge

M. Depledge

S. Steer

S. Steer

A Grade Coach

L. T. Evans

L. T. Evans

L. T. Evans

L. T. Evans

L. T. Evans

L. T. Evans

J. Ryan

J. Ryan

J. Ryan

D. Karger

D. Karger

R. Newhousen

R. Newhousen

I. Westbrook

I. Westbrook

G. Jarman

G. Jarman

P. Willment

T. White

T. White

R. E. Higgins

R. E. Higgins

R. E. Higgins

L. Pearce

L. Pearce

L. Pearce

P. Arnall

P. Arnall

M. Daniel

T. Williams

T. Williams

C. Kellett

G. James

G. James

T. Winning

T. Winning

D. Page

D. Page

D. Page

S. Dunstan

C. Chittleborough/D. Duncan

C. Chittleborough/D. Duncan

R. Nelson

R. Nelson

R. Nelson

R. Nelson

J. Yeates

J. Yeates

D. Cutting

D. Cutting

Colts Only (Plague)

B. Abela

B. Abela

C. Smelt

C. Smelt

A Grade Captain

D. R. Hibbard

D. R. Hibbard

N. Kinglsey

P. Willum

G. Oliver

G. Oliver

J. Ryan

J. Ryan

G. Simpson

P. Willment

P. Willment

B. Hann

J. Cass

I. Westbrook

I. Westbrook

G. Jarman

G. Jarman

K. Penney

T. White

K. Penney

R. E. Higgins

R. E. Higgins

R. E. Higgins

L. G. Pearce

L. G. Pearce

M. P. Daniel

C. N. Johns/M. P. Daniel/G. James

C. N. Johns/M. P. Daniel/G. James

M. P. Daniel

C. N. Johns 

C. N. Johns 

S. A. Dohnt

G. James/S. A. Dohnt

G. R. Willment

D. S. Duncan

M. I. Rayner

M. I. Rayner

S. C. Dunstan

S. C. Dunstan

B. A. Cuthill

B. A. Cuthill/S. D. Miller

R. D. Page/M. W. Grillett

R. D. Page/M. W. Grillett

R. D. Page/M. W. Grillett

M. W. Grillett

M. W. Grillett

N. B. Murphy

N. B. Murphy/R. Westlake/L. Harder

N. B. Murphy

N. B. Murphy

Colts Only

N. B. Murphy

N. B. Murphy

D. Westlake

D. Westlake

A Grade B + F

B. Cronin

-

N. Tobin

-

I. Thomas

-

G. Borlace

-

-

J. Boys

-

G. SImpson

-

A. Ladner

I. Westbrook

A. Ladner

D. Flint

G. Jarman

I. Woods

D. Thomson

D. Price

B. Kennedy

K. Flint

M. Daniel

M. Daniel

J. Wilkinson

G. James

M. Daniel

M. Daniel

D. Price

M. Jeffries

C. Mansell

S. Dunstan

S. Dunstan

S. Dunstan

S. Broad

S. Dunstan

R. Page

S. Dunstan

G. Bretten

B. Abela

S. Green

R. Page

N. Wright

D. Westlake

L. Carey

R. Westlake

B. Ellis

S. Jordan

B. Russell

Colts Only

B. Russell

B. Russell

D. Westlake

???

A Grade Goals

G.Oliver

-

-

-

-

R. Newhousen

R. Newhousen

R. Newhousen

R. Newhousen

R. Newhousen

-

K. Penney

K. Penney

R. Higgins

R. Higgins

R. Higgins

R. Higgins

K. Penney

K. Penney

K. Penney

R. Higgins

K. Penney

R. Higgins

L. Pearce

S. Taylor

G. James

G. James

G. James

G. James

A. Crack

A. Crack

G. James

G. James

G. James

G. James

N. Flynn

D. Penney

D. Penney

K. Williams

K. Williams

B. Pearce

A. Ross

D. Francis

A. Ross

A. Ross

C. McLean

J. Bollmeyer

R. Westlake

D. Cutting

D. Cutting

Colts Only

S. Dyer

C. Martin

C. Smelt

???

A2 Coach

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

G. Maddison

-

-

G. Borlace

-

-

-

D. Westlake

R. Day

-

-

-

-

D. Price

D. Price

D. Owen

G. Oliver

-

D. Price

R. Ling

K. Collins

K. Collins

-

-

-

B. Stewart

S. Grillett

S. Grillett

S. Grillett

S. Grillett

G. James

R. Carrick

D. Price

D. Price

D. Price

S. Grillett

S. Grillett

T. Nadich

Colts Only

P. Manual

P. Manual

D. Duncan

D. Duncan

A2 Captain

D. Shaw

-

-

-

-

-

D. Westlake

-

-

-

-

R. Simpson

G. Oliver

-

-

B. Daniel

-

-

-

-

B. Daniel

B. Daniel

S. Grillett

D. Flint

S. Grillett

-

P. Boundy

D. Smith

D. Smith

-

-

-

K. Collins

K. Collins

P. Boundy

B. Stewart/P. Boundy

K. Collins

P. Manual

D. Duncan

M. Pearce

B. Page

-

R. Hall

T. Nadich/N. Collins

T. Nadich

T. Nadich

D. Besselaar

T. Nadich

T. Nadich

T. Nadich/T.Summerton

Colts Only

T. Errington

T. Summerton

T. Nadich/L. Hann

L. Hann/J.Errington

A2 B+F

K. Pope

K. Pope

G. Chittleborough

-

-

D. Westlake

G. Chittleborough

-

D. Westlake

B. Daniel

D. Westlake

G. Maddison

Dean Smith

A. Coppen

G. Borlace

Dean Smith

A. Coppen

B. Smith/M. Dalby

B. Borlace

B. Daniel

R. Green

D. Liddy

S. Slee

D. Murphy

K. Collins

K. Collins

K. Collins

B. Page

K. Collins

P. Boundy

R. Winning

B, Boundy

K. Collins/G. Gurner

K. Collins/S. Jamieson

B. Stewart

S. Donald

G. James/S. Donald

G. James

B. Meier

C. Scott

B. Page

S. Dunstan

R. Hall

T. Nadich

J. Errington

T. Nadich

D. Besselaar

J. May

J. Owen

M. Grillett

Colts Only

S. Miller

J. Holman

L. Faint

???

A2 Goals

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

J. Lanyon

J. Lanyon

J. Lanyon

M. Borlace

-

-

-

-

-

S. Slee

J. Price

T. White

S. Slee

S. Adams

R. Rawlings

J. Hage

J. Hage

J. Hage

D. Smith

D. Smith

A. Barnes

B. Bateson

B. Bateson

D. Smith

D. Giles

G. James

G. James

G. James

G. James

G. James

M. Bodie

M. Bodie

G. James

J. Weight

M. Bodie

T. Grillett

M. Bodie

M. Bodie

M. Bodie

Colts Only

R. Walton

J. Trott

L. Faint

???

Higher Honors:

Mail Medals:

A Grade: C. Mansell (2000), G. James (1995). B. Kennedy (1991), B. Smith (1976), P. Mildren (1968), H.J. Smith (1956), J. Emes (1953), C. Green (1952), M. Fielder (1940), B. Lander (1939,38,37,35), J. Lukeman (1931), J. Graham (1929), D. Lawson (1926), J. Hopkins (1925), J. Thomas (1894), H. Kempster (1892)

B Grade: M. Grillett (2019), J. May (2017), B. Meier (2008), B. Page (2006), B. Daniel (1990), B. Smith (1987), A. Coppen (1983), N. Phillips (1967)

Senior Colts: N. Murphy (2007), S. Bown (2006), S. Dohnt (1993), C. Chittleborough (1987), G. Smith (1967,66)

Junior Colts: S. Dohnt (1992), M. Oliver (1991)

League Goalkicker:

A's: G. James (1998,97,95,95), K. Penney (1991,82), R. Higgins (1990,85,84), R. Newhousen (1976,75), R. Ryles (1970)

bottom of page